Wybierz język:
Wersja polska Polski Wersja angielska English
Instagram.com
B.
Booking.com
Airbnb.com

ZOO Nowy Tomyśl

Fala

Niespełna 20 km od agroturystyki WENA, w Nowym Tomyślu, mieści się niewielki, aczkolwiek bogaty w sporo gatunków zwierząt ogród zoologiczny. ZOO funkcjonuje od ponad czterdziestu lat i zajmuje 5 ha powierzchni. Warto odwiedzić to miejsce chociażby ze względu na bardzo bliskie położenie od agroturystyki - jazda samochodem zajmuje zaledwie kilkanaście minut.

Ogród zoologiczny w Nowym Tomyślu jest domem dla ponad 200 zwierząt drapieżnych, kopytnych oraz ptaków, reprezentujących 48 gatunków z całego świata m.in.: zebr, wielbłądów, alpak, jaków, muflonów, makaków, pawianów, rysi, skunksów, żbików, strusi, emu, pawi, bażantów, mandarynek czy kilku gatunków papug. ZOO w Nowym Tomyślu nie przechowuje dużych drapieżnych zwierząt, dla których bardzo trudno spełnić wymagające warunki bytowe.

Obiekt jest bardzo wdzięcznym miejscem do spędzania czasu, szczególnie w gronie rodzinnym, ponieważ ostatnimi laty nastąpiło wiele modernizacji i remontów, które skutkowały powstaniem kolejnych atrakcji:

Polecamy obserwowanie profilu ZOO w Nowym Tomyślu na Facebooku, na którym co kilka tygodni pojawia się informacja o darmowym wstępie w danym dniu - warto wówczas skorzystać z takiej okazji. Jednak nawet bez promocji wizyta w ogrodzie zoologicznym nie jest kosztowna, ponieważ bilet normalny kosztuje 4 zł, a ulgowy 3 zł.

Jesteś zainteresowany?
Zarezerwuj swój pobyt.
Zarezerwuj