Brak stałego osadnictwa w średniowieczu i latach późniejszych na terenie gminy Miedzichowo przyczynił się do stosunkowo niewielkiej ilości zabytków na tym obszarze. Jednak jeśli chodzi o architekturę, to oprócz pozostałości po osadnictwie olędarskim, warto zobaczyć również kościoły nie tylko te na terenie gminy, ale też kawałek dalej. Wyprawa szlakiem architektury sakralnej pozwala na poznanie różnych stylów - od baroku po neoklasycyzm i współczesność.
Kościół pw. św. Stanisława Biskupa w Miedzichowie (4 km od agroturystyki) - kościół parafialny powstały w 1906 r., początkowo jako protestancka świątynia, przekształcona w 1945 r. na kościół katolicki. W nawie bocznej kościoła nieprzerwanie od ponad 70 lat znajduje się obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, namalowany przez jednego z więźniów niemieckiego obozu koncentracyjnego w Dachau.
Kościół pw. Chrystusa Króla w Bolewicach (15 km od agroturystyki) - zbudowany został w latach 30. XX wieku według projektu Mariana Andrzejewskiego, uznanego polskiego architekta i inżyniera, profesora Politechniki Poznańskiej.
Kościół pw. Matki Boskiej Królowej Polski w Jastrzębsku Starym (23 km od agroturystyki) - świątynia w stylu neogotyckim została wybudowana w 1914 r. Wieś ma typową rozproszoną olędarską zabudowę, w którą wpisuje się również umiejscowienie kościoła.
Kościoły we Lwówku (20 km od agroturystyki) - w miejscowości znajdują się trzy świątynie: Kościół NMP Wniebowziętej pochodzi z okresu późnogotyckiego - z II poł. XV wieku, kościół ewengelicki z 1778 r., obecnie nieczynny oraz Kościół Cmentarny Świętego Krzyża z 1780 r.
Kościół pw. św. Wawrzyńca w Łomnicy (20 km od agroturystyki) - budowla pochodzi z II poł. XVIII wieku. Oprócz ciekawej architektury turyści mogą także obejrzeć bogate wyposażenie kościoła pochodzące jeszcze z okresu baroku, m.in. organy, ołtarze, ambonę, konfesjonały czy obrazy. Zabytkowa dzwonnica oraz brama pochodzą z XVIII wieku.
Kościoły w Nowym Tomyślu (20 km od agroturystyki) - w mieście znajdują się dwie świątynie: poewangelicki Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa z 1779 r. w stylu barokowo - klasycystycznym oraz Kościół pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy z 1895 r. w stylu neoromańskim, projektu Michała Preislera. Plebania pochodzi z początków XX wieku.
Kościół najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Zbąszyniu (28 km od agroturystyki) - kościół z okresu późnego baroku, ukończony w 1796 r. Obok niego są dwie rzeźby biskupów, plebania oraz cmentarz również z końca XVIII wieku. Wieże kościoła po dziś zachowały swój barokowy wygląd.
Kościół pw. Andrzeja Boboli w Sątopach (28 km od agroturystyki) - poewangelicka świątynia pochodząca z 1908 r.
Kościół pw. św. Andrzeja Apostoła w Brodach (30 km od agroturystyki) - wiekowa budowla, powstała w 1673 r., największa drewniana świątynia w całej archidiecezji poznańskiej. Obok znajduje się drewniana dzwonnica z 1943 r.: jeden dzwon pochodzi z XV wieku, a drugi z I poł. XVIII wieku. W pobliżu znajduje się także pomnik upamiętniający ofiary I wojny światowej.
Kościół św. Marcina w Bukowcu (30 km od agroturystyki) - wybudowany w 1737 r., drewniany. Wewnątrz umiejscowione są cztery ołtarze barokowe, a obok kościoła krzyż z 1635 r. oraz głaz pamiątkowy z okazji 600-lecia miejscowości.