Wybierz język:
Wersja polska Polski Wersja angielska English
Instagram.com
B.
Booking.com
Airbnb.com

Szlaki konne

Fala

Odkrywanie uroków nowotomyskich okolic nie wyczerpuje turystyka piesza, rowerowa czy sporty wodne. Coś dla siebie znajdą osoby uprawiające jazdę konną lub pragnące po raz pierwszy spróbować tego rodzaju sportu - wypad wakacyjny może być ku temu dobrą okazją.

W pobliżu agroturystyki WENA znajduje się kilka ośrodków oferujących możliwość jazdy konnej, np. Ośrodek Szkoleń i Rekreacji JANSÓWKA, oddalony o kilkanaście minut jazdy samochodem od Zachodzka. Można tutaj wykupić lekcję jazdy na ujeżdżalni, czas w terenie, przejażdżkę bryczką, kucykiem i wiele innych atrakcji związanych z jeździectwem.

Osobom bardziej zaawansowanym i zainteresowanym zwiedzaniem Wielkopolski na koniu polecamy wybrać się na dłuższą wyprawę jednym z kilku szlaków, prowadzących przez urzekające tereny:

Szlak prowadzi w kierunku na Bolewice, a dalej ku ścieżce dydaktycznej „Bolewickie Bory”. Krótki dystans, ale bardzo ciekawy, gdyż przebiega przez trasę, na której znajdują się przystanki edukacyjne, a tym samym możliwość urozmaicenia przejażdżki, dzięki poznawaniu ciekawostek przyrodniczych.

Szlak zaczyna się w okolicach Jeziora Kuźnickiego, otoczonego lasem. Prowadzi w kierunku północnym od jeziora, gdzie fragment terenu objęty jest ochroną. Podczas przejażdżki można się natknąć na wyjątkowe gatunki ptactwa, ponieważ okolice jeziora to jedyne w Polsce siedlisko dzięcioła syryjskiego. Dalej szlak wiedzie przez malowniczą wieś Grubsko, a kończy się w Jastrzębsku Starym - w trakcie trasy można podziwiać ślady osadnictwa olęderskiego, charakterystycznego dla Wielkopolski.

Zdecydowanie długi szlak, w okolicach wsi Wąsowo, gratka dla zapalonych miłośników jeździectwa. W samym Wąsowie znajduje się klasycystyczny pałac oraz neogotycki zamek, a cała trasa szlaku pozwala na podziwianie różnorodnej fauny i flory powiatu nowotomyskiego.

Dla niezdecydowanych przypominamy, że jazda konna to zbawienie dla skołatanych nerwów i organizmu! Poprawia funkcjonowanie serca, organów wewnętrznych, kręgosłupa, kształtuje mięśnie, wyszczupla sylwetkę, koryguje postawę, daje niesamowitą przyjemność, której doznać można tylko przez bliskie obcowanie z naturą, uczy empatii i przynosi ukojenie psychiczne. 

Wykorzystajcie czas spędzony w agroturystyce WENA jak najbardziej aktywnie!

Jesteś zainteresowany?
Zarezerwuj swój pobyt.
Zarezerwuj